вівторок, 18 травня 2021 р.

 День пам'яті департації кримських татар...

Вічна пам'ять...

Сьогодні в НВК№51 відбувся захід, присвячений Дню пам'яті департації кримських татар, який провели учні 6-А класу. Хвилиною мовчання пам'янули та згадали учні про жорстоку загибиль кримських татар.

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар, в результаті якої було виселено 180 014 осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. У цей день - День боротьби за права кримськотатарського народу - вшановуємо пам'ять жертв цього злочину. 

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але на відміну від інших «покараних народів», вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконноюта злочинною. та злочинною.
Немає коментарів:

Дописати коментар